SZKOŁA ANIMATORA MŁODZIEŻY

Nauczania prowadzone przez doświadczone osoby
z różnych środowisk chrześcijańskich i wspólnot

Zobacz więcej

Szkoła Animatora Młodzieży (SAM) powstała w odpowiedzi na potrzebę formacji dla świeckich, przygotowującej do prowadzenia małych grup młodzieżowych w parafiach, wspólnotach i innych miejscach.

Idea i realizacja SAM została zaakceptowana przez Księdza Biskupa Damiana Bryla.

Pierwsza edycja SAM miała miejsce w roku szkolnym 2015-2016.

Kilkadziesiąt osób doświadczyło Bożej mocy i ugruntowało swoją formację, co potwierdziły liczne świadectwa spisane w ankietach, jak również zapał wzbudzony w sercach przez Ducha Świętego.

Doświadczenie to pokazało, że należy kontynuować SAM w kolejnych latach.

Prelegenci

zobacz kogo zaprosiliśmy w tym roku

Bp Szymon Stułkowski

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej. Wieloletni duszpasterz. W latach 90-tych założyciel Konarzewskich Spotkań Młodych oraz Wspólnoty Zbawiciel. Doktor nauk teologicznych. W ostatnich latach pełnił funkcję rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu oraz diecezjalnego duszpasterza rodzin. Szczególnie bliska mu jest działalność na polu misjologicznym.

Bp Damian
Bryl

Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.  Jest członkiem Komisji Wychowania Katolickiego, Komisji Duchowieństwa oraz Rady ds. Rodziny w Konferencji Episkopatu Polski. Doktor nauk teologicznych, specjalizujący się w duchowości osób świeckich.

O. Radek Rafał
MSF

Pasterz wspólnoty Poznanie Jezusa. Będąc fascynatem Ducha Świętego posłusznym jego natchnieniom, pasję do Słowa Bożego łączy z warsztatem psychologicznym, posługując na licznych forach charyzmatycznych, konferencjach i rekolekcjach w Polsce i poza granicami kraju. Aktywnie działa na rzecz dialogu między wspólnotami oraz budowania jedności całego Kościoła. Pracuje w Centrum Formacji Świętorodzinnej Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie.

ks. Michał
Tomiak

.

Ks. Adam Pawłowski

Proboszcz parafii w Rogalinie. Doświadczony duszpasterz. Założyciel wielu wspólnot i grup modlitewnych. Twórca „Akademii Miłości” dla singli, par i małżeństw. Misjonarz m.in.: na Ukrainie i w Korei Południowej. Pasjonat ewangelizacji w parafii, szkole, przed klubami go-go, na Przystanku Woodstock oraz w Internecie (Fb, blog, Youtube). Jest współautorem książki „Noga z gazu. 104 porady jak zachować czystość”.

Ks. Jacek
Zjawin

Doktor nauk teologicznych, pracuje w Zakładzie Katechetyki i Pedagogiki Chrześcijańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Dziennikarz „Przewodnika Katolickiego” oraz współautor „Małego Leksykonu Liturgicznego”. Twórca multimedialnych pomocy dla katechezy młodzieży i dorosłych. Gitarzysta zespołu Pinokio Brothers.

Jakub
Kapral

Lider wspólnoty Poznanie Jezusa Młodych, inicjator Rekolekcji Pełnych Ducha oraz comiesięcznych poznańskich wielbień dla młodych. Absolwent i obecny koordynator Szkoły Animatora Młodzieży. Posługuje na chrześcijańskich rekolekcjach, forach i spotkaniach modlitewnych w całej Polsce. Zaangażowany w odnowę charyzmatyczną, służący jako wstawiennik i świecki ewangelizator. Prywatnie absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Agnieszka i Michał Jarysz

Rodzice trójki dzieci, Członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Barnaby w Poznaniu, odpowiedzialni za formację małżeństw i rodzin. Współpracują z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Poznańskiej, prowadząc kursy przedmałżeńskie, prelekcje dla małżeństw i młodzieży.

Andrzej
Stępka

Od wielu lat związany z ruchem charyzmatycznym. W latach 90-tych współtwórca Konarzewskich Spotkań Młodych i lider Wspólnoty Zbawiciel. Przez wiele lat zaangażowany w Szkołę Nowej Ewangelizacji, obecnie we wspólnocie Poznanie Jezusa. Inicjator i koordynator Szkoły Animatora Młodzieży. Żonaty, ojciec trójki synów.

Anna
Pezacka - Gumna

Psycholog, psychoterapeuta, coach i trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Współtworzy ośrodek „Strefa Poznania – psychoterapia, treningi, warsztaty” oraz współpracuje z „Grupą Spotkanie”. Od kilku lat prowadzi m.in.: Szkoły Trenerów, Szkoły Analizy Transakcyjnej, zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym.

ELŻBIETA DROŻNIEWICZ

Jedna z założycieli i liderka Wspólnoty Jerozolima; doświadczona w przygotowywaniu i prowadzeniu spotkań modlitewnych i rekolekcji. Wraz ze wspólnotą posługuje i prowadzi warsztaty z modlitwy wstawienniczej metodą pięciu kluczy Neala Lozano. Odznaczona medalem OPTIME MERITO ARCHIDIOECESIS POSNANIENSIS. Jest autorką książki „Opowiem Ci, że Bóg Cię kocha”.

???

Chcesz więcej?

Zapisz się już teraz!